Branża spożywcza

W zależności od specyfiki danej gałęzi branży spożywczej, używanych jest wiele typów etykiet. Najbardziej rozpowszechnionym rodzajem są etykiety wielobarwne drukowane na papierze z uszlachetnieniem w postaci lakieru UV, złocenia czy tłoczenia. Bardzo często etykiety na produkty spożywcze wymagają dodruku daty ważności lub numeru partii bezpośrednio przed etykietowaniem, współpracując z nami mogą Państwo liczyć na doradztwo w zakresie najbardziej ekonomicznych rozwiązań dla swojej produkcji. W zależności od warunków w jakich etykieta będzie funkcjonować dobieramy odpowiedni rodzaj kleju o określanych właściwościach : najczęściej są to kleje permanentne, akrylowe, kauczukowe bądź usuwalne. Oferowane prze znas materiały do produkcji etykiet dla branży spożywczej posiadają certyfikaty do bezpośredniego oraz pośredniego kontaktu z żywnością.


Branża chemiczna

Branża chemiczna wymaga stosowania etykiet, które z powodzeniem będą spełniały swoją rolę w nierzadko trudnych warunkach. Wysokiej jakości etykiety muszą być odporne na wilgoć i działanie substancji chemicznych. Etykiety takie najczęściej są drukowane na foliach PP/PE/PET/PCV dodatkowo zabezpieczone laminatem bądź lakierem UV. Nie lada wyzwaniem są również powierzchnie na które aplikuje się etykiety, dlatego ogromną rolę odgrywa zastosowanie kleju o odpowiednich właściwościach. Jeśli nie jesteści Państwo pewni jaką etykiete zastosować na swój produkt służymy pomocą.


Branża przemysłowa

W branży przemysłowej etykiety samoprzylepne potrzebne są często nie tylko jako nośnik informacji czy ostrzeżenie ale także jako zabezpieczenie. Stosowane materiały łączą w sobie trwałość i przewidzianą funkcjonalność. Do produkcji tabliczek znamionowych i ostrzegawczych używa się bardzo wytrzymałych folii, które nawet po upływie wielu lat funkcjonowania w różnych warunkach nie zmieniają swoich właściwości, są czytelne i gwarantują przekaz informacji. Do plombowania i zabezpieczeń przed manipulacją stoją do dyspozycji naklejki, mające za zadanie utrudniać niepożądaną ingerencję i pozostawić ślad po ich zerwaniu lub poprzez specjalną strukture nie dające sie zerwać wogóle. Gdy liczy się trwałość oznaczenia zaufaj naszemu doświadczeniu w druku etykiet trwałych.


Branża logistyczna

Branża ta korzysta z etykiet logistycznych do identyfikowania przesyłek w trakcie transportu. Najczęściej są to etykiety papierowe lub foliowe z nadrukiem zawierającym informację na temat przesyłki – kod kreskowy oraz dane nadawcy i adresata. Takie etykiety drukowane są najczęściej na drukarkach termicznych firm logistycznych a naszą firmę opuszczają jako nawoje pustych gotowych do zadrukowania etykiet samoprzylepnych. W branży logistycznej korzysta się również z etykiet spedycyjnych, zawierających krótkie i precyzyjne informacje dotyczące sposobu przewozu i przechowywania wszystkich towarów od wrażliwych i delikatnych artykułów po materiały niebezpieczne. Te drugie wymagają oklejenia etykietą ADR, której wygląd określają przepisy. W naszej ofercie znajdą Państwo etykiety ADR zarówno do oklejania przesyłek jak i znakowania pojazdów.


Branża kosmetyczna

Branża kosmetyczna znana jest ze swojej różnorodności, szerokiego asortymentu i wysokich wymagań co do jakości. Kremy, szampony, żele pod prysznic, perfumy, mydła i inne produkty kosmetyczne potrzebują specjalnych etykiet zwracających na siebie uwagę klienta. W ofercie znajdują wielobarwne etykiety z papieru lub folii lakierowane i często ozdabiane kolorami metalicznymi lub złoceniem. Wszystko po to aby uatrakcyjnić wygląd produktu na którym widnieje etykieta. Wysoką jakość kosmetyków można podkreślić używając etykiet wydrukowanych na transparentnej folii typu „No Label Look”, która po przyklejeniu na produkt jest niewidoczna a treść i grafika sprawiają wrażenie bezpośredniego nadruku na opakowaniu. Napisz do nas a chętnie wyślemy ci próbki naszych etykiet klejonych na kosmetyki.


Branża medyczna

Branża farmaceutyczna i medyczna wymagają od etykiet najwyższej jakości materiałów, precyzji wykonania i gwarantowanej absolutnej 100 % prawidłowości. Materiały, które stosujemy dla branży medycznej wytrzymują bardzo trudne warunki takie jak głębokie mrożenie czy różne rodzaje sterylizacji. Oprócz tego posiadają odpowiednio dobraną błonę klejową, pozwalającą na oklejanie różnych elementów, również o małej średnicy oraz z zaostrzonymi wymaganiami odnośnie migracji kleju. W naszej ofercie znajdą Państwo także etykiety do znakowania leków alfabetem Braille’a oraz spełniających dyrektywy UE odnośnie zabezpieczania tego typu produktów.